MEDYA
Tüm Haberler
Tüm Duyurular

Medya
<< Geri Dön20.7.2017 | LYS Başarısı (2017)

 

Gaziantep Özel Seçkin Okulları her dalda olduğu gibi üniversite yerleştirme sınavında da farklı olduğunu gösterdi. 2017 LYS sınavına giren 1.072.396 aday arasında Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri üniversite giriş puanları ve aldıkları derecelerle göz doldurdu.

 

Haziran ayında yapılan, Lisans Yerleştirme Sınavına Türkiye genelinde 1.072.396 öğrenci sınava girdi. Sınava 65 öğrencisi ile katılan Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi, düzenli ve disiplinli çalışmanın karşılığında yüksek puanlarla birçok Türkiye derecesi ve kitlesel başarı elde etti.

Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi Mart ayında yapılan YGS’de % 100 oranında gösterdiği kitlesel başarıya LYS’de de yeni dereceler ekleyerek büyük bir başarı sağladı.

 

Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri girmiş oldukları 2017 LYS’de;
İlk 100’de 2 derece, 
ilk 500’de 18 derece, 
ilk 1000’de 33 derece, 
ilk 3000’de 70 derece, 
ilk 5000’de 85 derece 
ilk 10.000’de 160 derece

elde ederek büyük bir başarıya imza atmışlardır.

 

Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sevgi TEZGÖR, yaptığı açıklamada: “Bütün bir yıl boyunca planlı ve disiplinli bir şekilde sınava hazırlık programı yürüttük. Bunun da ödülünü hem bireysel başarılarda hem de kitlesel başarıda sağlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Okul olarak bireysel başarıyı önemsiyoruz; fakat kitlesel başarı bizim için çok daha önemlidir. Çünkü ilimiz maalesef Türkiye’de hak ettiği başarıyı bir türlü yakalayamamaktadır. Özel Seçkin Okulları olarak gösterdiğimiz kitlesel başarı ile ilimizin eğitimdeki yerini bir nebzede olsa yukarı çektiğimiz için mutlu ve gururluyuz. Öğrencilerimiz kutluyor, ailelerine ve tüm öğretmenlerimize desteklerinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.”dedi.