Seçkin Koleji´nde Öğretmenler Günü Kutlaması

Özel Seçkin Koleji Öğretmenler Günü’nün kabul edilişinin 32. yılında AKM Konferans Salonunda düzenlenen görkemli bir tören ile "Öğretmenler Günü" nü kutladı. 


Programa, Özel Seçkin Koleji kurucuları, idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

Tören, Baş Öğretmen Ulu Önder Atatürk’ün, şehit olan ve ebediyete intikal eden öğretmenlerin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile başladı.

 

Özel Seçkin Koleji müzik öğretmeni Yonca Ardar’ın şefliğinde 1.sınıf öğrencilerinin, öğretmenleri için söylediği şarkılarla devam eden program, 3. Sınıfların günün anlam ve önemini belirten şiirleri ve 5.sınıf öğrencilerinin oratoryosu ile renklendi. Öğretmenler Günü programında yer alan 8.sınıf öğrencisi Nida Dağdeviren’in başarılı keman dinletisi büyük ilgi görürken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve öğretmenliğin anlam ve önemine değinmek için hazırlanan, okul içi etkinlik fotograflarıyla sunumu yapılan slayt gösterisi ,Özel Seçkin Koleji Öğretmenlerine ve konuklara duygusal anlar yaşattı. 5.sınıf öğrencilerinin hazırlamış olduğu dans gösterisi ile neşelenen program Özel Seçkin Koleji Kurucuları ve Okul Aile Birliği Üyelerinin, tüm öğretmenleri tebrik etmesi ile son buldu.