KANGURU MATEMATİK SINAVI DÜNYA 2.LİĞİ

ÖZEL SEÇKİN KOLEJİNDEN DÜNYA İKİNCİLİĞİ

Özel Seçkin Koleji 8. sınıf öğrencisi Mehmet Can Baştemir Mayıs ayında gerçekleşen "Kanguru Matematik" sınavında Türkiye birincisi oldu ve Japonya'da düzenlenen dünya finallerine ülkemizi temsilen katılarak dünya 2.si oldu.

Özel Seçkin Koleji 8.sınıf öğrencisi Mehmet Can Baştemir "Uluslararası Kanguru Matematik Final Sınavı" nı başarıyla tamamlayarak 15-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında Japonya'da gerçekleşen Dünya Matematik Olimpiyatlarında dünya 2'.si olarak ülkemizin adını en güzel şekilde duyurdu. Japonya'da düzenlenen ödül töreninde öğrencimiz Mehmet Can Baştemir gümüş madalya aldı.

Özel Seçkin Koleji Genel Müdürü Uğur ÇEKİCİ, bu üstün başarıyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: "Seçkin Koleji spor, sanat, sosyal ve kültürel başarısını akademik başarılarıyla taçlandırmaya devam etmektedir. Öğrencilerini ilgi ve yetenekleri yönünde yetiştirerek hayata ve üst öğrenime hazırlayan bir okul olarak Seçkin Koleji, ulusal ve uluslararası alanda başarılarıyla adından yine söz ettirmeyi başarmıştır. Elde ettiğimiz başarılarla Türkiye'de ve dünyada adından söz ettiren okul olmak bir kez daha onurlandırmıştır .Üstün başarısından dolayı öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.