Geleneksel mercimekli köfte ve turşu günü

Özel Seçkin Koleji Anasınıfı öğrencileri Geleneksel Mercimekli Köfte ve Turşu Gününde ailelerine ve sevdiklerine, kendi elleriyle yaptıkları turşuları ve mercimekli köfteyi eğlenceli bir sunumla ikram ettiler.

Kolejin minik öğrenci aşçıları, evden getirdikleri lahana, salata, havuç, sarımsak ve sirke gibi malzemelerle önceden yaptıkları turşuları, anasınıfı öğretmenlerinin rehberliğinde hazırlayarak Gaziantep'in geleneksel mercimekli köftesi ile ailelerine ikram etmenin mutluluğunu yaşadılar.

         Özel Seçkin Okulları İlköğretim Müdürü Seydi GEÇİMLİ "Anasınıfı öğrencilerimiz kendi elleriyle turşularını kurarak o minik elleriyle kurdukları turşuyu aileleriyle ve sevdikleriyle paylaştılar. Minicik kalplerinde, sevgisi kocaman olan bu minik öğrenciler turşu kurarken ve ailelerine ikram ederken çok heyecanlıydılar. Bu tür etkinlikler sayesinde öğrencilerimizin özgüvenleri artıyor ve milletimize özgü en önemli davranışlardan biri olan misafirperverlik geleneğinin sürdürülmesinde faydalı oluyor." dedi.

Minik Şefler aldıkları sorumluluğu hakkıyla yerine getirerek büyüklerinden ve öğretmenlerinden tam not aldılar.