Seçkin Koleji Öğrenci ve Velileri Kodlama Eğitimi Aldı

Seçkin Koleji Ailemle Eğleniyorum / Öğreniyorum etkinlikleri kapsamında öğrenci ve velilerine kodlama (yazılım) eğitimi verdi.

Etkinlikte, öğrenci ve veliler için geliştirilen uygulamayla, algoritma mantığı ve basit kod yazılımları ile ilgili uygulamalı çalışmalar yapıldı. Çeşitli zorluk seviyelerinden oluşan kodlama uygulamasında başarılı olan öğrenci ve velilere Kodlama Eğitimi Sertifikası verildi.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Seydi Geçimli "21. yüzyıl becerilerinin en önemli adımlarından bir kaçı, algoritmik düşünme becerisi, problem çözme becerisi ve iletişim becerisidir. Bunları geliştirmek için en önemli eğitimin kodlama olduğunu düşünüyoruz. Aslında kodlamadaki amacımız bir yazılımcı geliştirmek değil, hayatlarında karşılarına çıkacak her türlü olayı ve problemi algoritmik düşünce becerisini kullanarak çözebilmeleridir. Bu sebeple Öğrencilerimize Kodlama (yazılım) dersini 2017/2018 Eğitim Öğretim yılında müfredatımıza dahil ettik. Velilerimizden gelen yoğun talep üzerine de Ailemle Eğleniyorum / Öğreniyorum etkinlikleri kapsamında uygulamalı gösterme ve yapma imkânımız oldu. Etkinliğimize katılan tüm öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz." dedi.