Seçkin Koleji Öğrencileri Adana Tüyap Kitap Fuarı’nda

       Bu yıl 11.si gerçekleşen Çukurova Kitap Fuarı, 06-14 Ocak 2018 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlendi.

      Kitap okuyan, okuduğunu sorgulayan bir nesil yetiştirmek hedefinde olan Özel Seçkin Koleji; her yıl olduğu gibi bu yıl da fuara yoğun bir katılım gösterdi. Özel Seçkin Koleji öğrencileri fuar alanında hem farklı yazarları görme ve onlarla tanışma imkanı buldular hem de kitapların dünyasında keyifli bir yolculuğa çıktılar. Öğrencilerin satın aldıkları kitapları incelerkenki heyecanları görülmeye değerdi.

       Konuyla ilgili Özel Seçkin Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Sevgi Tezgör, "Kitapla yetişen nesiller  kişiliği oturmuş, başarılı ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanlar olacaktır. Kitap okuyarak yetişmiş olmanın farkını yaşamlarında derinden hissedeceklerdir. Kitap okuyan ve okuduklarını iyi değerlendirebilen öğrenciler, okumayan öğrencilere göre oldukça daha başarılı olacaklardır. Bu nedenle düzenlen kitap fuarları öğrencilerin okuma alışkanlığı kazanması bakımından oldukça önemli etkinliklerdir. Biz de öğrencilerimizle bu fuarlara katılarak öğrencilerimizin okuma alışkanlıklarında onlara bir miktar daha katkıda bulunduysak ne mutlu bizlere." dedi.