Seçkin Koleji Çanakkale Ruhunu Yaşadı

Çanakkale Zaferi'nin 103. yılı dolayısıyla Özel Seçkin Koleji 4. Sınıf öğrencileri ve velileri, okul gezi-gözlem kulübü eşliğinde tarih bilincini uyandırmak amacıyla Çanakkale'ye gezi düzenledi. Müdür yardımcısı Ayhan ESEN ve tecrübeli rehber eşliğinde gerçekleştirilen gezide öğrenciler, milli ve manevi duygularını pekiştirerek, bu milletin nasıl var olduğunu, millet vasfının nasıl kazanıldığını öğrendiler. 4 Mayıs 2018 tarihinde yapılan gezide; Çanakkale Şehitliği, Şehitler Abidesi, Conk Bayırı, Anafartalar, Truva Antik Kenti ve Truva heykeli, Çimenlik Kalesi, Bigalı Köyü, Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale merkezi, Aynalı Çarşı, Eceabat, Kanlı Sırt, 57. Alay Şehitliği, Savaş Siperleri, Morto Koyu, Kilitbahir Kalesi, Seyit Onbaşı Anıtı, Anzak Koyu,  Kireçtepe Şehitliği, Namazgah Tabyası, Havuzlar Şehitliği, Seddülbahir Kalesi ve diğer bazı önemli noktalar gezildi ve görüldü. Halkın maddi-manevi tüm imkânları ile Türk ve dünya tarihinde altın harflerle yer alan bu toprakları yerinde gören öğrencilerimiz ve velilerimiz, duygu dolu anlar yaşadılar.

Ziyaret ile ilgili konuşan Okul Müdürü Seydi Geçimli:" Yokluğun varlığı yendiği yerdir Çanakkale. Uykusuz gecelerin sonunun gelmediği, susuzluğun hiç yok olmadığı ama her şeye rağmen düşmanına bile merhametini esirgemeyen ve savaşından da asla dönmeyen destandır Çanakkale. Çanakkale'yi anlamak ve anlatmak her Türk'ün vazifesidir. Biz de öğrenci ve velilerimizle birlikte bu görevi yerine getirmekten mutluluk ve şeref duyuyoruz." dedi.

Çanakkale ziyaretini tamamladıktan sonra İstanbul!a geçen kafile, oradaki önemli tarih noktaları da gezerek manevi duygularını zirveye taşıdılar. İstanbul'da gezilen yerler arasında ise;  Sultan Ahmet Cami, Dikili Taş, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Galata Köprüsü, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Boğaz Köprüleri, Kapalı Çarşı, Beyazıt, Süleymaniye Cami, Fener-Balat, Yerebatan Sarnıcı, Dolmabahçe Sarayı, Eyüp Sultan Cami, Pierre Loti Tepesi, Kız Kulesi, Haliç, Boğazda tekne turu, İstanbul Akvaryum ve AVM ile diğer bazı önemli noktalar gezildi ve görüldü.