Seçkin Koleji’nden Coşkulu Anneler Günü Kutlaması

Özel Seçkin Koleji Anneler Günü münasebetiyle AKM konferans salonunda anasınıfı öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı programla coşkulu bir kutlamaya imza attı.

Türkçe - İngilizce Koro, Halk Oyunları, Bale ve Tiyatro gibi çeşitli etkinliklerle öğrenciler ailelere görsel ve işitsel bir şölen sundular. Mükemmel bir uyum içerisinde sahnedeki gösterilerini icra eden öğrenciler, salondaki konuklar tarafından uzun uzun alkışlandı ve annelerin yaşadığı duygusal anlar da gözlerden kaçmadı.

Özel Seçkin Okulları İlköğretim Müdürü Seydi GEÇİMLİ yaptığı konuşmada  "Annelerimiz bizim saygı ve hürmete en layık olan varlıklarımızdır. Çünkü onların bizler üzerinde emeği çoktur. İnsan ki doğumundan yetişmesine kadar en çok emek harcanan ve bakımı en meşakkatli varlıktır. Bütün bu zahmetli sürece rağmen onlar,  hiç bir zaman anne oldukları için şikâyet etmezler. Bizim daha sağlıklı olmamız için gerekirse aç, susuz ve uykusuz kalırlar.

Anneler çocukların ilk ve ebedi öğretmenleridir. Annelerin çocuklarına aşılayacağı çalışkanlık ve öğrenme isteği sağlam ve güçlü kişiliklere sahip bireyler yetişmesini sağlayacaktır. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep annemizin bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir. Annelerimizin çocuklarına sevgileri karşılıksızdır. Gerçek sevgi ve merhameti görmek isteyenler annelerimize bakmalıdırlar. " dedi. Program hatıra fotoğraf çekimleriyle sona erdi.