Yüzmede Türkiye Dereceleri

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası 17-20 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi.

 

Büyük kulüplerinde ( Galatasaray, Fenerbahçe, Enka, Heybeliada v.b) katıldığı şampiyonada Gaziantep Özel Gaziantep Seçkin Koleji öğrencisi Kaan Kara 50 m. Kurbağalama ve 400 m. Karışıkta Türkiye 2.si ve 100 m. Kurbağalamada da Türkiye 3.sü oldu.

 

Yüzme yarışlarında bir marka haline gelen Özel Seçkin Koleji öğrencisi Kaan Kara, üst düzey rakiplerini geçerek havuzun prensi olarak okulunun ve Gaziantep’in gururu oldu. Öğrenci Kaan Kara; hedefinin milli takıma yükselerek ülkemizi temsil etmek olduğunu söyledi.

 

Gaziantep Özel Seçkin Koleji Kurucularından ve Spor Kulübü Başkanı İbrahim Kaçıran: "Öğrencimiz Kaan Kara’nın elde ettiği başarı hepimizin göğsünü kabartmıştır. Azminden ve disiplinli çalışmalarından dolayı öğrencimizi kutluyor, gayretleri sonucu milli takıma yükselerek ülkemizi temsil edeceğine inanıyor ve sonuna kadar destekliyoruz." dedi